Gorlickie Kolędowanie od lat wpisane jest w harmonogram wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Wraz z nastaniem Nowego Roku 2024 Zespół Pieśni i Tańca „Mali Pogórzanie” oraz Regionalny Zespół Taneczny Pogórzanie wspólne kolędowali w gościnnych progach Klubu Jubilat w Gorlicach.

Zabrzmiały znane kolędy oraz te mniej znane lub całkiem zapomniane piękne polskie pastorałki. Wszyscy zgromadzeni chętnie dołączyli do wspólnego kolędowania. Spotkanie odbyło się w niezwykle przyjaznej atmosferze, niemal wszyscy widzowie chętnie włączyli się we wspólny śpiew.

Nie obyło się bez wizyty kolędników, ubranych w stroje nawiązujące do postaci z betlejemskiego Żłóbka. Pogórzanie przebrani za Heroda, żyda, dziadów, babę, śmierć czy diabła przyszli z życzeniami bożonarodzeniowym jednocześnie wykonując scenkę, w której uświadamiali, że dzieciątko przyszło na świat.

Na zakończenie dyrektorem Gorlickiego Centrum Kultury dziękował za piękne kolędowanie, za podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji, aby one nie zaginęły. Podziękował także Agnieszce Mosoń-Malisz, która jest kierownikiem zespołu RZT „Pogórzanie” oraz opiekunem „Małych Pogórzan” za przygotowanie zespołów, a także Tomaszowi Tajakowi za wsparcie teatralne.

Piękna muzyka, kolorowe stroje, świąteczna i rodzinna atmosfera – tak zapamiętamy „Kolędowanie z Pogórzanami”.
Dziękujemy wszystkim Występującym i Publiczności!